НОВОДОНЕЦЬКА СЕЛИЩНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Донецька область, Краматорський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Краматорське районне управління інформує щодо експорту меду..

Дата: 21.09.2023 11:17
Кількість переглядів: 163

Фото без опису

Відповідно до законодавства ЄС мед- це натуральна солодка субстанція, яка виробляється медоносними бджолами з нектару рослин або з секрецій частин рослин (нектаринки тощо), які бджоли збирають, змінюють, комбінуючи зі своїми особливими речовинами, відкладають, зневоднюють, зберігають, та залишають у медових стільниках.

 За перші шість місяців 2023 року українські компанії експортували майже 25 тис. тонн меду. Майже 90 відсотків пасічників свій мед продають за кордон, через експортера. Війна та падіння економіки вплинули абсолютно на всі галузі виробництва, і бджільництво не є виключенням. Щодо експорту меду, то його обсяги вже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

Розслідування Європейської компанії, щодо запобігання фальсифікації меду згідно інформації DG SANTE, організації виробників Європейського союзу та асоціації захисту прав споживачів висловлюють занепокоєння щодо наявності на ринку Європейського союзу ринку меду, який не відповідає положенням Директиви Ради 2001/110/ЄС від 20 грудня 2001 року про мед.  Майже половина меду, імпортованого до ЄС, «фальсифікована», а близько 60 відсотків - з домішками сторонніх цукрів, 46 відсотків не відповідали Директиві щодо меду.

 

Основні невідповідності:

навмисне додавання дешевого цукру та цукрових сиропів;

збір незрілого меду;

підгодівля бджіл цукрами під час сезону нектароносів;

використання технологій видалення домішок та/або пилку з меду;

невірне позначення точних ботанічних джерел або справжнього географічного походження.

Значна частина меду, що підозрюється у невідповідності положення Директиви про мед, імпортована також з України.

Якість натурального бджолиного меду встановлюють методами лабораторних досліджень. Дослідники вважають вміст сахарози у меді одним з основних показників його натуральності. Підвищений вміст сахарози вказує на те, що в мед додавали цукровий сироп або цукровий мед. При фальсифікації меду  підвищенням сахорози погіршується його органолептичні властивості.

«Цукровий мед» продукт фальсифікації, що вивозиться  на ринки й продається там як натуральний. Такий мед отримують у результаті переробки бджолами цукрового сиропу.  У практиці можуть зустрічатися випадки, коли до натурального меду  додані різні домішки: цукор, цукровий сироп, цукрова і крохмальна патока, штучний і цукровий мед.

 

Україна є провідним гравцем на ринку меду. Основним ринком збуту українського меду є саме країни ЄС.

Тому шановні виробники та експортери меду до країн Європейського Союзу, необхідно приділити більшу увагу щодо відповідності Директиви Ради 2001/110/ЄС від 20 грудня 2001 року про мед. Саме це буде сприяти посиленню репутації України, як експортера меду європейським споживачам.

 

Краматорське районне управління

ГУ Держпродспоживслужби

в Донецькій області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь