На Донеччині триває реалізація програми "єВідновлення".
Про результати реалізації на Донеччині програми "єВідновлення" розповів під час брифінгу виконуючий обов'язки голови Донецької облдержадміністрації, начальника обласної військової адміністрації Ігор Мороз.
З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну в області було пошкоджено і зруйновано 36657 житлових будинків, з них 3526 багатоквартирних та 33131 приватних. До Реєстру пошкодженого та знищеного майна внесено інформацію про пошкодження і руйнування 18302 об'єктів, з них 2783 обстежено.
У громадах Донеччини створено 38 комісій з розгляду питань щодо надання компенсацій за пошкоджене житло за програмою "єВідновлення". З моменту запуску програми мешканцями області було подано 3262 заяви на отримання державної допомоги. Станом на 4.10.2023 року по 2813 заявам комісіями прийнято 1473 рішення про надання компенсацій на суму більше 113 млн грн. Відмовлено в компенсації 1340 заявникам. Відмови по заявам надавались з багатьох причин, а основною була відсутність людей і неможливість потрапити до пошкоджених приміщень. Крім того, система приймала заявки від громад, які змінили статус згідно з наказом Міністерства реінтеграції і опинилися на територіях, на яких ведуться активні бойові дії (по таких територіях розгляд заяв був припинений, тому що система надання компенсацій зараз здійснюється лише по громадах, на яких не ведуться активні бойові дії).
Крім того, за програмою "єВідновлення" на сьогоднішній день українці можуть подати заявку щодо компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна. У 46 громадах Донецької області створено 44 комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені внаслідок бойових дій об'єкти нерухомого майна (у Старомлинівській та Кальчицькій сільських громадах комісії не створені, оскільки там не створені військові адміністрації). Станом на початок жовтня мешканцями Донецької області подано 229 заяв про надання компенсації за знищене майно шляхом видачі житлового сертифікату. Відповідними комісіями було прийнято 34 рішення про дання компенсації на суму майже 39 млн грн. 27 заявок вже мають сформовані сертифікати майже на 30 млн грн.