З листопада 2023 року в водоймах України розпочалась зимова заборона на вилов водних біоресурсів в зимувальних ямах, яка триватиме до початку нерестового періоду.
З листопада 2023 року в водоймах України розпочалась зимова заборона на вилов водних біоресурсів в зимувальних ямах, яка триватиме до початку нерестового періоду. Обмеження сприяють охороні та створенню сприятливих умов для зимівлі риби, що допомагає зберегти природні ресурси.
Перелік меж зимувальних ям у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) затверджується наказом місцевого органу рибоохорони на підставі науково-біологічних обґрунтувань наукових установ.
В Донецькій області зазначений Перелік затверджено наказом Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Донецькій області від 25.10.2023 № 136, з яким можна ознайомитися за посиланням: https://dn.darg.gov.ua/files/13/PERELIK%20ZIM_23_24.pdf
Правилами любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Мінагрополітики від 19.09.2022 № 700 заборонено:
здійснювати добування (вилов) водних біоресурсів з 01 листопада 2023 року до початку весняно-літньої нерестової заборони у 2024 році на період нересту водних біоресурсів у межах зимувальних ям, у тому числі з берега;
проводити добування (вилов) водних біоресурсів у осінньо-зимовий період (від льодоставу до скресання криги) знаряддями лову, оснащеними гачками, відстань у яких від цівки до кінчика жала перевищує 10 мм. Це обмеження з'являється з метою зменшення можливості надмірного пошкодження риби під час зимового вилову;
пересування всіх транспортних засобів і моторних суден у межах зимувальних ям (за винятком установлених суднових ходів), за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.
У цей період риболовля за межами зимувальних ям дозволяється, коли можуть бути використані такі методи як зимові вудки та жерлиці всіх видів з криги та, якщо льоду немає, нахлістові, донні, поплавкові вудки та спінінги всіх видів з використанням штучної або природної приманки. Кількість гачків на одного рибалку не повинна перевищувати 7 одиниць.
Важливо дотримуватися встановлених норм і правил риболовлі, оскільки за їх порушення передбачені адміністративні штрафи, а в деяких випадках навіть кримінальна відповідальність і відшкодування завданих шкідливих наслідків для рибного господарства.