НОВОДОНЕЦЬКА СЕЛИЩНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Донецька область, Краматорський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Алгоритм щодо визначення шкоди та збитків, завданих особистим селянським господарствам та/або фермерським господарствам, що зареєстровані як фізичні особи - підприємці, внаслідок збройної агресії Російської Федерації, що включає шкоду від каліцтва,

Дата: 20.12.2023 13:27
Кількість переглядів: 75

 

Фото без опису

І. Нормативно-правові акти

  • Методика визначення шкоди та збитків, завданих особистим селянським господарствам та/або фермерським господарствам, що зареєстровані як фізичні особи - підприємці, внаслідок збройної агресії Російської Федерації, затверджена наказом Мінагрополітики від 28.06.2023 № 1328, зареєстрованим в Мін’юсті 12.07.2023 року за № 1182/40238 (із змінами) та розміщеним за посиланням:

 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1182-23#Text

Закон України «Про особисте селянське господарство» можна ознайомитися за посиланням:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/742-15#Text

 

ІІ. Алгоритми визначення процедури оцінки (визначення розміру) шкоди та збитків:

ПОСТРАЖДАЛИЙ (особисте селянське господарство та/або фермерське господарство, що зареєстроване як фізична особа – підприємець)

Крок 1. Постраждалому подати до уповноваженого органу (виконавчий комітет сільської, селищної, міської рад, а в разі їх відсутності - військова адміністрація) звернення щодо проведення комісійного обстеження та підготувати наступні документи:

  • копія ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, в якому вказана кількість бджолосімей, яка загинула та підтверджена останнім записом у додатку до ветеринарно-санітарного паспорту пасіки, штук;
  • витяг з Єдиного державного реєстру тварин станом на дату завдання втрат;
  • витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань про настання події, що призвела до завдання втрат, внаслідок збройної агресії Російської Федерації (за наявності);
  • результати фото- та/або відеофіксації фактів каліцтва, тілесного ушкодження, загибелі сільськогосподарських тварин, зокрема великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз, коней, бджолосімей (за наявності).

Уповноважений орган для підтвердження загальної кількості втрачених сільськогосподарських тварин формує запит до Держпродспоживслужби (Адміністратора Єдиного державного реєстру тварин) щодо отримання інформації із Єдиного державного реєстру тварин про рух поголів’я по власнику.

За результатами комісійного обстеження складається акт комісійного обстеження.

Згідно із пунктом 2 розділу ІІІ Методики асоціаціям, громадським організаціям, діяльність яких пов’язана з питаннями бджільництва за запитом департаменту агропромислового розвитку Донецької облдержадміністрації необхідно надати середню ціну однієї бджолосім’ї, що зафіксована у Донецькій області на початок відповідного року, в якому сталася подія.

 

Крок 2. Отримати примірник Акту комісійного обстеження, який є дійсним до дати відшкодування втрат та збитків у вартісному виразі (грошової компенсації).

Крок 3. Подати до відповідального органу (обласна державні адміністрації (на період воєнного стану - військова адміністрація) наступні документи:

  • копію паспорта громадянина України;
  • копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
  • довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком.

Звертаємо увагу: Підставою для подання до відповідального органу зазначених у кроці 3 документів буде лише початок виплати грошової компенсації.

Крок 4. Отримати грошову компенсацію на рахунок відкритий у банку.

УПОВНОВАЖЕНИЙ ОРГАН (виконавчий комітет сільської, селищної, міської рад, а в разі їх відсутності - військова адміністрація):

Крок 1. Утворити комісію з обстеження щодо втрат сільськогосподарських тварин, бджолосімей, виходячи із особливостей власної організаційної структури, до складу якої залучити уповноваженого представника територіального органу Держпродспоживслужби.

Крок 2. Здійснити комісійне обстеження та прийняти рішення відповідно до поданих звернень з метою визначення розміру втрат сільськогосподарських тварин, бджолосімей, внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

До проведення комісійного обстеження можуть залучатися фахівці підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій (за згодою), Національної поліції України (за згодою), а також за необхідності - підрозділів Збройних Сил України та Служби безпеки України (за згодою).

Крок 3. Скласти Акт комісійного обстеження у двох примірниках.

Крок 4. Щоквартально до 05 числа місяця наступного за звітним періодом скласти за підписом керівника відомість, за формами згідно з додатками 3 та 4 до Методики, заповнюючи графи з 1 по 8 та з 1 по 6 відповідно, та подати їх разом із копіями актів комісійного обстеження до відповідального органу (обласна державні адміністрації (на період воєнного стану - військова адміністрація)).

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ОРГАН (обласна, Київська міська державні адміністрації (на період воєнного стану - військова адміністрація))

Крок 1. Розрахувати розмір втрат і скласти за підписом керівника відомість, за формою згідно з додатками 3 та 4 до Методики, заповнюючи всі графи.

Довідково: розрахунок здійснюється на основі поданих уповноваженими органами відомостей, копій актів комісійного обстеження.

Крок 2. Визначити загальний розмір шкоди та збитків, завданих особистим селянським господарствам та/або фермерським господарствам, що зареєстровані як фізичні особи – підприємці.

Крок 3. Щоквартально до 25 числа місяця наступного за звітним періодом подати за підписом керівника до Мінагрополітики та Мінреінтеграції зведену відомість, за формою згідно з додатком 5 до Методики.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь