Україна – держава, де людина – на першому місці.
Від початку повномасштабного вторгнення ми стикнулися з безліччю викликів, які маємо долати щодня.
За час великої війни кількість українців, яким потрібно допомогти у складних життєвих обставинах, сформувати їхню спроможність, збільшилася на мільйони.
Ми маємо:
5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб,
3 мільйони людей з інвалідністю,
близько 4 мільйонів людей, які чекають своїх рідних з війни,
7 мільйонів дітей, у яких вкрали дитинство.
Щоби допомогти їм відновити впевненість у житті й ментальний стан, бюджет соціальної підтримки збільшений настільки, що він є другим після бюджету оборони. Та йдеться не тільки й не стільки про виплати, які вразливі категорії українців отримують вчасно упродовж останніх двох років, а й про соціальні послуги, які надає держава.
Про нові такі послуги, що вже запроваджуються в Україні, розповіла Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович на форумі «Україна. Рік 2024». Йдеться про:
послугу формування життєстійкості: місце сили в громаді, де кожна людина може отримати якісну консультацію, скринінг, психосоціальну підтримку в розв’язанні проблем.
відновлення родинних стосунків між людьми, що повернулися з війни, і їхніми родинами: коли упродовж тижня ветерани й члени їхніх сімей в умовах рекреаційних закладів та з допомогою спеціалістів вчаться чути один одного і жити разом з огляду на різний досвід.
соціальний супровід військових і їхніх родин у місцях дислокації військовослужбовців: у межах якого військові можуть розв’язувати соціальні питання за допомогою спеціалістів. До кінця року плануємо розширити пілотний проєкт з 5 до 35 батальйонів.
І кількість послуг зростатиме. Усе для того, щоби допомогти тим, хто цього потребує, і повернути їх до нормального життя. Адже тільки так зможемо відновити країну після нашої перемоги.