До відома зацікавлених осіб. Про проведення заходів щодо профілактики отруєння бджіл.
Мінагрополітики спільно з Всеукраїнською асоціацією громад проведено вебінар на тему: «Інформування про заходи з профілактики отруєння бджіл та деякі питання у сфері бджільництва».
Для сприятливих умов розвитку бджільництва, на початку проведення весняно-польових робіт та здійснення перевезення (кочівлі) пасік традиційно проводяться наради, інформаційні кампанії за участі агровиробників, пасічників, громадських організацій галузі бджільництва, фахівців Держпродспоживслужби для обговорення алгоритму попередження та недопущення випадків масового отруєння бджіл.
Для аграріїв – це не використовувати фальсифіковані пестициди та агрохімікати та дотримуватись усіх норм застосування засобів захисту рослин, враховуючи їх ступінь небезпеки для бджіл.
За три доби повідомляти органи місцевого самоврядування про заплановане застосування засобів захисту рослин та мати в наявності допуск (посвідчення) на право використовувати пестициди й агрохімікати.
Усі роботи з засобами захисту рослин слід проводити у вечірні та ранкові години в період відсутності льоту бджіл при мінімальних висхідних повітряних потоках за швидкості вітру до 4 м/с.
Для пасічників - зареєструвати пасіку, отримати ветеринарно-санітарний паспорт пасіки. У разі повідомлення щодо проведення робіт по обробітку полів засобами захисту рослин ізолювати бджіл у вуликах або вивезти пасіку в безпечне місце.
Інформувати органи місцевого самоврядування про перевезення (кочівлю) пасіки. Якщо такі перевезення припадають на комендантську годину, обов’язково узгоджувати дії з військовою адміністрацією та поліцією.
Повідомити органи місцевого самоврядування про: місце запланованого розташування пасіки; час та дату запланованого прибуття та виїзду; кількість бджолиних сімей під час перевезення (кочівлі) пасіки; свою контактну інформацію (номер телефону, адресу електронної пошти).
Органи місцевого самоврядування щороку до 01 березня проводять роботу щодо оновлення складу постійно діючої Комісії із встановлення факту отруєння бджіл, до складу якої входять представники Держпродспоживслужби, органів місцевого самоврядування та Нацполіції.
Здійснюють реєстрацію пасік та ведуть Журнал обліку пасік, в якому щорічно проводять актуалізацію даних згідно даних весняної диспансеризації бджолосімей, яка проводиться до 15 травня кожного року.
Із вебінаром на тему: «Інформування про заходи з профілактики отруєння бджіл та деякі питання у сфері бджільництва» можна ознайомитися за посиланням:
Інформування про заходи з профілактики отруєння бджіл та деякі питання у сфері бджільництва