НОВОДОНЕЦЬКА СЕЛИЩНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Донецька область, Краматорський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Основні вимоги Правил дорожнього руху для мотоциклістів.

Дата: 12.04.2024 20:43
Кількість переглядів: 11

Фото без опису

Мотоцикл — це мрія багатьох підлітків. Мотоцикли відрізняються за своєю конструкцією й розмірами: мопеди, моторолери або скутери, мотоцикли різних типів: класичні, круїзери, турери, спортивні, шосейні, кросові, ендуро. Вони різні, вони красиві, вони бажані.

Але ніколи не забувайте, що мотоцикл — це один з найнебезпечніших транспортних засобів! Мотоциклісти потрапляють у смертельні ДТП у 29 разів частіше, ніж автомобілісти.

Право на керування мотоциклом можна отримати з 16-річного віку, пройшовши та вдало склавши іспит з курсу теоретичного і практичного навчання з підготовки водіїв категорії "А". Також потрібне медичне обстеження.

Екіпірування мотоцикліста

На мотоциклістові обов’язково мають бути: цупкі штани й куртка, шолом, окуляри, наколінники, налокітники, рукавички, мотоботи або міцні черевики та інше необхідне екіпірування. Якщо мотоцикліст їде без рукавичок, то в разі падіння він може отримати серйозні травми рук, навіть якщо він рухається зі швидкістю 5 км/год.

Пасажир мотоцикла повинен бути одягнений так само, як і водій

Не слід переоцінювати себе й свій мотоцикл. Падіння та аварії рано чи пізно стаються з будь-яким мотоциклістом.

За статистикою, більшість ДТП за участю мотоциклістів стаються тоді, коли водій зустрічної машини повертає ліворуч. При цьому він може не помітити мотоцикла. Для того щоб вас було добре видно здалеку, слід завжди їздити з увімкненим ближнім світлом.

Правила для мотоциклістів та пасажирів мотоцикла.

Для мотоциклістів не розробляються спеціальні Правила дорожнього руху, вони такі ж, як і для автомобілістів. Але є певні особливості:

• керувати мотоциклом дозволяється після досягнення 16-річного віку;

• особи, які керують мотоциклом, повинні мати посвідчення на право керування ним;

• під часу руху мотоцикла на водієві та пасажирові обов’язково мають бути застібнуті шоломи;

• не можна перевозити на задньому сидінні дітей або осіб, зріст яких менший за 145 см;

• кожний мотоцикл має бути обладнаний аптечкою;

• кожний мотоцикліст повинен мати знак аварійної зупинки;

• не можна їздити на мотоциклі, якщо немає захисних дуг;

• забороняється експлуатація мотоцикла, якщо немає спеціальних підніжок, а на сідлі — поперечних ручок для пасажира.

Водіям мототранспорту можна:

Управляти мотоциклами і мопедами (категорії А1, А) з 16-річного віку. Негативний момент тут той, що молоді люди більш схильні до необдуманої поведінки. Водій мотоцикла з коляскою (категорія В1) повинен бути старшим 18 років.

Мотоциклістам можна їздити між рядами - у всякому разі, вони так думають. Прямої заборони на їзду в міжрядді в Україні немає, хоча і дозволу - теж (на відміну від багатьох країн світу, до речі). Для водіїв авто це означає загрозу зіткнення з байком або скутером в несподіваному місці - поза перехрестям, в пробці.

За містом і в місті мотоцикліст має право на швидкісний режим, як легковий автомобіль. А ось мопед (скутер) не має права розвивати більше 60 км/год.

Вчитися водити мопед можна з 14 років (пункт ПДР 24.2), але це не означає, що 14-річний курсант може їздити по дорогах загального користування.

Мотоцикліст (мопедист) перетворюється на пішохода, коли спішується і котить свій байк поруч із собою. Тобто в такому випадку права і обов'язки у нього вже інші - суто "пішохідні".

У деяких країнах мотоциклістам офіційно дозволяється їздити по "міжряддю", але в Україні формального дозволу немає.

Водіям мототранспорту не можна:

Водій не тільки мотоцикла, але й мопеда повинен їхати в застібнутому шоломі (пункт 2.3 і 5.2 б), при цьому пасажирів ця вимога теж стосується. Не можна брати пасажиром дитину зростом менше 145 см або таку, що не досягла 12-річного віку.

Поза населеними пунктами мопедам не дозволяється їздити швидше 60 км/год (пункт 12.6).

Двоколісний мотоцикл і тим більше мопед не має права брати участь в буксируванні - ні як тягач, ні як причіп.

Водіям мопедів (скутерів) не можна рухатися (п. 11.14 ПДР) в два ряди, причому їхати можна тільки по правій крайній смузі і як можна правіше. Виїжджати за її межі на мопеді можна тільки для об'їзду перешкод.

Водію мопеда не можна повертати наліво (розвертатися), якщо на дорозі більше однієї смуги в кожному напрямку або є трамвайні колії. Щоб зробити такий маневр на такій дорозі, мопедисту потрібно стати пішоходом - тобто спішитися і перейти проїзну частину по переходу, ведучи мопед в руках.

На жаль, наслідки дорожніх пригод за участю мототранспорту завжди важчі за інші, тож і відповідальність учасника-винуватця більш сувора.

Будь-який двоколісний мототранспорт являє собою підвищену небезпеку для водія автомобіля. Тому чітке знання пунктів ПДР, що стосуються мотоциклів і скутерів, допоможе вам точніше прогнозувати ситуацію на дорозі.

Оскільки і мотоцикл і автомобіль є механічним транспортним засобом, відповідно до п. 1.10 ПДР України, тому і правила дорожнього руху відповідно до Закону України «Про дорожній рух» встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь