НОВОДОНЕЦЬКА СЕЛИЩНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Донецька область, Краматорський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Як підготуватися до зими 2024 - 2025: важливі поради на випадок блекаутів.

Дата: 12.11.2024 14:46
Кількість переглядів: 90

Фото без опису

З одного боку, до аварій та надзвичайних ситуацій неможливо бути готовим – на те вони й належать до екстрених подій. З іншого боку, у владі кожного з нас підготувати деякі речі та сформувати домашню «інфраструктуру» таким чином, щоб забезпечити прийнятну атмосферу та не сидіти багато годин поспіль у повній тиші й темряві, а провести час під приємним світлом ощадливого світлодіодного світильника у теплі, зі зв'язком, їжею та водою. Рекомендуємо розпочати з кількох простих кроків.

1. Створіть екстрений набір заздалегідь

У разі блекауту саме екстрений набір речей стає вашим найнадійнішим помічником. Додайте до нього наступні предмети.

Ліхтарик та запасні батарейки. Ліхтарик допоможе вам освітити кімнату, коли більше нічого не залишилося, а запасні батарейки забезпечать безперервну (або щонайменше тривалу) роботу такого підсвічування.

Свічки та сірники. Свічки можуть бути корисними джерелами освітлення, особливо якщо блекаут продовжуватиметься тривалий час. Розпалити вогонь без сірників можна і за допомогою запальнички, але не в усіх вони є в домі на момент збирання екстреного набору. Потім необхідність її купити забудеться, і ви залишитеся зі свічками в руках без джерела відкритого вогню. Зате коробок сірників точно є в кожному будинку, і використовується він явно не кожен день, а тому покласти його до тривожної валізки можна відразу.

Пауербанк або інший портативний зарядний пристрій для мобільного телефону та низьковольтної техніки. За допомогою нього ви зможете заряджати пристрої, щоб залишатися на зв'язку. Ще простіше та зручніше придбати мініатюрний світильник на світлодіодах, який працює від USB.

Радіо на батарейках. Приймач допоможе вам своєчасно отримувати важливі оголошення та інформацію про поточну ситуацію. Якщо він працює не лише від батарейок, а й може живитися від пауербанку – ще краще.

Медикаменти та просте медичне приладдя. У вашому наборі мають бути хоча б основні ліки: від головного болю, від розладу шлунка, жарознижувальні, проти м'язових спазмів, мазь від розтягувань, якісь легкі заспокійливі, спирт, пластир, бинт. Якщо у когось у сім'ї є спеціальні медичні потреби (передусім, мова про інвалідів, діабетиків та астматиків), переконайтеся, що для них теж є запас. Також добре додати до аптечки термометр, пінцет та ножиці.

2. Запасіться продовольством та водою

У разі тривалого блекауту вам та вашій родині може знадобитися достатня кількість продовольства та води. Намагайтеся мати запас їжі, яка не вимагає холодильника для зберігання або приготування, якоїсь термічної обробки перед вживанням. Консервовані продукти, сухі фрукти, горіхи та печиво – чудовий вибір, щоб перечекати блекаут. Також важливо мати достатню кількість питної води на випадок, якщо водопостачання буде відключено через неможливість підтримувати роботу найближчої до вас насосно-компресорної станції. Фахівці рекомендують зробити запаси із розрахунку на кілька днів. Коли мова йде про блекаут взимку, зручно також використовувати одноразовий посуд, щоб не мити його після їжі у крижаній воді з-під крана, а просто викинути.

3. Підтримуйте зв'язок

Під час блекауту важливо зберігати зв'язок не лише по радіо або з екстреними службами, а й із членами сім'ї, друзями та колегами. Вони можуть поділитися корисною інформацією, яку не транслюють офіційними каналами. Для того, щоб завжди залишатися на зв'язку, виконайте низку порад зі списку далі.

У разі вимкнення електрики підтримуйте свій мобільний телефон зарядженим наскільки це можливо. Використовуйте економний режим роботи та вимкніть усі непотрібні програми, щоб максимально продовжити час роботи батареї.

4. Забезпечте безпеку

Блекаути здатні створювати різні ситуації, які підвищують ризик опинитися у небезпеці. Ось деякі прості рекомендації, як залишитися у безпеці навіть у темряві.

Використовуйте ліхтарики, спалахи на телефоні або свічки для освітлення. Це допоможе вам уникнути травм та будь-яких незграбних рухів у темряві. Не розраховуйте на просторову пам'ять навіть у своєму будинку: без належного попереднього тренування вона підводить усіх, коли довкола не видно взагалі жодного об'єкта.

Якщо ви довго використовуєте свічки або інші відкриті джерела вогню, переконайтеся, що вони встановлені на стабільній поверхні та перебувають під наглядом.

У разі використання свічок, при виході з кімнати або перед сном, переконайтеся, що усі джерела світла повністю погашені. Недотримання цього правила може призвести до загоряння, пожежі та серйозної шкоди здоров'ю, життю та майну людей.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь